Blog

Karlı İş Modeli Soft Dondurma

İşletme sahibisiniz ve işletmenize yeni bir soluk yeni bir hava katmak istiyorsunuz. İşletmeniz turistik bir bölgede veya sahil kenarındaysa;satışlarınız ve karlılığınızı katlayacak bu iş modelini ilave edebilirsiniz. İşletmem bu lokasyonda değil diyorsanız dert etmeyin.İşlek bir cadde üzerinde bile olmanız tercih sebebiniz olacaktır.

Bunun için çoğu zaman 1 metrekare alan dahi yeterli olmaktadır. Ayrıca güzel bir stant ve görsellerle çekici hale getirerek ön plana çıkarmanız durumunda satışlarınızı daha da artırabilirsiniz.

NEDEN SOFT DONDURMA TOZUNU TERCİH ETMELİYİM?

Maraş usulü dondurma yapan geleneksel makineler genellikle daha fazla yer kaplayıp, ürün hazırlaması ve depolama maliyetleri çok daha yorucu olmaktadır. Soft dondurma makineleri ön karışımı hazır olan ürünü 10 dakika gibi bir süre içerisinde hazırlamaktadır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle tozdan yapılan soft dondurmalardepolama maliyeti açısından da işletmemiz için bir avantaj sağlayacaktır.

Önerimiz olan ALTINCEZVE SOFT DONDURMA TOZU pakette durduğu zaman 2 sene raf ömrü olmaktadır ve çok az yer kaplamaktadır. Ürünü depolamak için oda sıcaklığında bir yere koymanız yeterlidir. Soğuk have deposunda veya dolapta tutmanıza gerek yoktur. Sadece makinaya koymadan önce 2 dakikalık bir sürede bir kabın içerisinde süt ile karıştırmanız yeterlidir.

Aynı zamanda bu toz geleneksel yöntemle dondurma yapan makinalara da uygundur. Ürün toz formunda olduğu için nemden veya ıslanabilecek yerden uzak tutulması gerekir.

SOFT DONDURMA TOZU MALİYETİ NEDİR?

Buraya kadar iyi güzel peki bu işin maliyeti nedir dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen maliyet hesaplamamızı yapalım.

Öncelikle bir paket ALTINCEZVE DONDURMA TOZU (1300 gr)’ndan yaklaşık olarak 80 külah çıkmaktadır.

  • Bir paket fiyatı yaklaşık 90 TL’dir (1300gr).
  • 1 pakete 5Litre süt kullanılmaktadır. 1 paket süt yaklaşık 18TL olduğunu düşündüğümüzde süt maliyetiniz 90TL olacaktır.
  • Toplam 180TLye 6300gr ürün elde etmektesiniz.
  • Yani 1 külah dondurma maliyeti 180TL / 80 külah = 2,25TL olmaktadır.
  • Yaklaşık 1 külah 0,50TL.
  • Dondurma tozu + süt + külahmaliyetiniz 1 adet için2,75TL olmaktadır

İlave olarak dekor süsü veya çikolata sosları ile görsel bir şölen oluşturabilirsiniz. Bu da maliyetinizi yaklaşık olarak 3 TL gibi bir fiyata çıkarmaktadır.

Elektrik ve diğer masraflar da bulunduğunuz konuma göre değişkenlik gösterecektir.

Bütün masrafları koyulduğunda 5 TL’yi geçmeyecek bir maliyetle işletmenizi bol kazançlı bir hale getirebilirsiniz.

Şimdi satacağımız dondurmalarla kazancımızın tadını çıkarma zamanı. Hayırlı ve bol kazançlar.

Soft dondurma tozu makinede nasıl hazırlanır yazısı için tıklayınız.