Blog

GÜÇLÜ BİR BAĞIŞIKLIĞIN SIRRI ATOM ÇAYINDA GİZLİ

atom çayı altıncezve

Son yılların popüler içeceği atom çayı, farklı birçok bitkinin ve baharatın harmanlanması sonucu elde edilen bir karışımdır. Faydalı pek çok bitkiden oluşan güçlü bağışıklığın sırrı atom çayı, içeriğindeki doğal ve sağlıklı bileşenler sayesinde mutfaklarda yerini alıyor. Her yaş grubunun tercih ettiği, antioksidan ve anti-inflamatuar yönünden zengin olan atom çayı, bağışıklık sisteminin güçlenmesini, enerjinin arttırılmasını, vücuttaki toksinlerin atılmasını, metabolizmanın hızlandırılmasını ve uyku kalitesinin artmasını olumlu yönde etkiliyor.

Aatom çayı altıncezve TOM ÇAYI NEDİR?

Kış aylarının olumsuz etkilerini azaltan atom çayı, güçlü içeriği sayesinde vücut direncini arttırıyor. Gün içerisinde enerjimizi yenileyen bu çay, daha aktif ve zinde kalmamıza yardımcı oluyor. Atom çayı mevsimsel hastalıklara iyi gelmesinin yanında özel karışımı sayesinde ses tellerinin açılmasını da sağlıyor.  Ağrı kesici özelliğine de sahip olan atom çayı, vücut ağrılarını doğal yollarla azaltmak isteyenlerin favori içeceği oluyor.

İçerisinde bulunan doğal bitkiler ve baharatlar sayesinde vücudun hastalıklarla savaşma kapasitesini arttıran, hoş kokusuyla ortama huzur veren atom çayı, zihinsel performansı da olumlu etkiliyor. Gelin hep birlikte atom çayında bulunan bitkilere ve bu bitkilerin faydalarına bir göz atalım.

ATOM ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?

Havaların soğuması ile birlikte bağışıklık sistemimiz güç kaybediyor. İçerisinde güçlü ve enerji verici bitkileri barındıran atom çayı, enerjimizi yenilerken kaybettiğimiz bağışıklık sistemimizi kazanmamıza yardımcı oluyor. 

İşte, atom çayının içerisinde bulunan faydalı bitkiler ve baharatlar!

  • Karanfil
  • Zencefil
  • Karabiber
  • Hibiskus
  • Tarçın
  • Ihlamur
  • Stevia

İçerisinde yoğun olarak bulunan kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir ve çinko bileşenleri sayesinde atom çayının enerji kaynağı karabiber, günü dolu dolu geçirmenize yardımcı oluyor. Muhteşem karışım atom çayı içinde bulunan karabiber, size ihtiyacınız olan enerjiyi verirken, gün içinde göstermeniz gereken performansı da arttırıyor.

Yoğun ve koşuşturmalı bir güne başlamadan önce içtiğiniz bir fincan atom çayının, vitamin ve mineral deposu olduğunu biliyor muydunuz?  İçerisinde anti-inflamatuar ve antioksidan özelliğine sahip karanfil bulunduran atom çayı, vücutta meydana gelen ağrıları hafifletiyor. Ayrıca atom çayı, bağışıklık güçlendirme ve hastalıklara karşı korunma özelliğini de karanfilin içerdiği antioksidanlardan alıyor.

Yemeklerden sonra hazımsızlık problemi ile karşılaşıyorsanız, güçlü karışım atom çayını tüketebilirsiniz. İçerisinde bulunan sindirim sistemi dostu zencefil ile sindirim sisteminizi harekete geçirirken, bol C vitamini kaynağı hibiskus ile vücudunuzu dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz. C vitamininin yanında B1 ve B2 vitamini gibi çeşitli vitaminleri de içeren hibiskus, atom çayındaki bitkilerle birleşince bağışıklığınız daha da güçlü hale geliyor.  

Zencefil, karanfil, karabiber ve hibiskus gibi yararlı bitkilerin karışımından oluşan atom çayının ses tellerine faydası da oldukça fazladır. Ses kısılmalarında tüketilmesi önerilen çay, öksürüğe de iyi geliyor.  Siz de 1 fincan Altıncezve Atom Çayı içerek, boğazınızdaki yumuşamayı fark edebilirsiniz.

 Cilt sağlığına faydalı olan atom çayı bu özelliğini ıhlamurun antioksidan etkilerinden alıyor. Ciltteki iltihaplanmayı azaltan ve cilt problemlerinin tedavisine yardımcı olan ıhlamur, aynı zamanda atom çayının sakinleştirici özelliğine de katkı sağlıyor. Böylece atom çayı içerisinde bulunan ıhlamur ile uyku kaliteniz artarken, uyku problemleriniz de azalıyor.

Atom çayı içerisinde bulunan her biri farklı bir derde deva olan bir diğer bitki de stevia bitkisidir. Atom çayının doğal tatlandırıcı bitkisi stevianın en önemli bileşeni, steviol glikozitlerdir. Kalori içermeyen bu bileşen şekerden daha tatlıdır. Atom çayına aromasını veren tarçın, bağışıklık sistemini güçlendirebilecek kalsiyum, demir, magnezyum ve potasyum gibi özelliklere sahiptir.  Atom çayı faydaları arasında vücudun zindeliğini artırıcı bir etki de bulunuyor. Zencefil, tarçın, karanfil gibi bitkilerden hazırlanan atom çayı kişilerin enerji kaynağı oluyor.

Kısacası atom çayı içerisinde bulunan bitki ve baharat çeşitleri size sahip olmak istediğiniz o enerjiyi verirken bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklardan korunmanıza yardım ediyor.

ATOM ÇAYI NASIL KULLANILIR ?

Atom çayının en pratik kullanımı küp şeklinde olanıdır. Sallama poşet çay veya demleme gibi bir bekleme süresi olmayan küp haldeki atom çayını, sıcak su içerisine atarak hazır edebilirsiniz. Küp şeklinde atom çayı kullananlar, pratikliğinden dolayı zamandan tasarruf ederken, mekan fark etmeksizin sıcak su bulunan her yerde atom çayını tüketebilirler.

Siz de sıcak su içerisine 2 küp Altıncezve atom çayını atın, istediğiniz her yerde çay içme zevkine varın.