Blog

Soft Dondurma Tozu Makinede Nasıl Hazırlanır?

Eğer bir soft dondurması makinanız varsa size dondurma tozu ile avantajlı ve hızlı bir şekilde depolama maliyeti olmadan ürünü nasıl hazırlayabilirsiniz onu özetleyelim. Bu konuda makinada ideal kıvamı yakalayabilmek için “ALTINCEZVE SOFT DONDURMA TOZU”nu önermekteyiz.

Şimdi detaylı olarak soft dondurma nasıl yapılır ona bakalım.

  1. Bir paket ALTINCEZVE SOFT DONDURMA TOZU (1300 GR) 5 litre yarım yağlı süt ile bir kap içerisinde mikser veya çırpma teli yardımıyla karıştırıyoruz.
  2. Hazırladığımız karışımı makinemize boşaltıyoruz.
  3. Karışımın makinenin hazinesinden iç kısmına ilerlemesi için 1-2 dakika bekleyin. Pompalı bir makina kullanıyorsanız karışımın iç kısma ilerlemesi için makineden pompayı aktive ediniz.
  4. Makinanın dondurma hazırlama butonunu aktive edin. Yaklaşık 10 dakika süre içerisinde makine ürünü hazır edecektir. artık dondurmamız tüketime hazır.
Altıncezve soft dondurma, soft dondurma nasıl yapılır, soft dondurma, dondurma tozu

SOFT DONDURMA MAKİNASI KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Makinemizi kurduk. Dondurmamızı hazırladık ama her şey bu kadar mı? Tabiî ki hayır soft dondurmada dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var şimdi onlardan bahsedelim.

Öncelikle kullandığımız sütün son kullanma tarihine dikkat etmeliyiz. Süt kendi içinde fermente olarak mayalanan bir ürün olduğundan dolayı son kullanma tarihi yakın olan ürünleri kullanmamalıyız.

Bir diğer husus da ürünün makine içerisinde maksimum 3 gün kalmasını tavsiye ediyoruz. Makine soft dondurma karışımını her ne kadar soğuk olarak muhafaza etse de sütün özelliklerinden ve durdukça mayalanmasından dolayı 3 günden fazla kalması durumunda ürününüzde kıvamında ve lezzetinde durdukça değişmeler olmaktadır.

Ayrıca her zaman aynı kalitede ürün alabilmek için makinemizin bakımının ve aşınan parçaların yağlanmasını düzenli olarak yapılmasınıtavsiye etmekteyiz. Sorun yaşadığınız durumda teknik destek alabilecek bir firmayla çalışmanız önemlidir.