Blog

ICE SLUSH İLE KENDİNİZİ SERİN TUTUN

ice slush

Yaz ayları, güneşli günler, sıcak havalar ve eğlenceli aktivitelerle dolu bir dönemdir. Ancak, sıcaklığın artması insanları serinlemek için soğuk içecekler aramaya yönlendiriyor. Yaz aylarında soğuk içeceklerin güzelliği ise tartışılmaz. Buzlu çay, limonata, soğuk kahve gibi içecekler, sıcak havalarda insanların en sevdiği seçenekler arasında yer alıyor. Bu içeceklerin yanı sıra farklı aroma seçenekleri ile son yılların trendi ice slush içeceğidir.

Karlı buzlu içecek makinası ile yapılan ice slush işletmeler dışında etkinliklerde de kullanılıyor. Partiler, doğum günleri, piknikler, fuarlar ve daha pek çok etkinlik için mükemmel bir seçenek olan buzlaş,karlı buzlu sunumu ile serinletici lezzetini ikiye katlıyor. Yaz aylarında buzlaş bardağı güzelliği, sadece serinletici olmasından değil, aynı zamanda renkli ve lezzetli olmasından da kaynaklanıyor. Özellikle meyve aromalı buzlu içeceklerde kullanılan meyveler, içeceklere doğal bir tat ve renk katarak, görsel bir şölen sunuyor. Bununla birlikte buzlaş içeceklerini çeşitlendirmek için buzlaş grubu kullanılıyor. Genellikle meyve tatlarına sahip olan ve çeşitli renklerde bulunan bu toz içecekler, ice slush içeceğine farklı bir aroma ve lezzet katıyor. Buzlaş toz içecek fiyatları aromasına, gramajına ve karışımdan elde edilen nihai ürüne göre farklılık gösteriyor.

Bir diğer adı buzlaş olan toz halindeki ice slush içeceği toplu satışlarda işletmeler için oldukça kâr sağlıyor. Tercihini toplu alımdan yana kullanan işletmeler düşük maliyet ile kazancını daha da arttırarak müşterilerine lezzet şenliği sunuyor. 10 litre su ile 400 bardak ürün elde edilen ice slush tozu, özellikle kafe ve restoranlar için düşük maliyeti ile yüksek kâr marjı sağlıyor. 

Karlı buzlu içecek sıcak havalarda serinletici olmasının yanı sıra, renkli ve lezzetli tatlarıyla da göz kamaştırıyor. Ayrıca, çeşitli aromaları ile ice slush bardağı sosyalleşme ve keyifli anlar için de mükemmel bir fırsat sunuyor. Bu yaz, kendinize bir lezzetli buzlaş içecek hazırlayarak, sıcak havanın tadını çıkarın!

BUZLAŞ MAKİNASI FİYATLARI NEDİR?

Kafeler, restoranlar ve turistik tesislerde olan ice slush (Karlı buzlu), buzlaş makinaları ile yapılıyor. Buzlaş makinası, içecekleri buzlu bir kıvama getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, özellikle yaz aylarında oldukça popüler bir seçenektir.

Karlı buzlu içecek makinası birçok farklı boyut ve fiyatta mevcuttur. Ice slush makinası fiyatları, makinanın boyutuna, kapasitesine ve özelliklerine göre değişebilir. Küçük bir masaüstü makina, farklı fiyatlarla satın alınabilirken, büyük bir endüstriyel makina farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Buzlaş makinaları farklı malzemelerden yapılabildiği gibi farklı markalar tarafından da üretilmektedir. Buzlaş makinası fiyatlarımarkadan markaya da değişmektedir. Bazı markalar, daha yüksek fiyatlarla daha yüksek kaliteli makineler sunarken, diğerleri daha uygun fiyatlı makineler sunabilir. Sonuç olarak ice slush makinaları fiyatları makinenin boyutu, kapasitesi, özellikleri ve markası gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

ICE SLUSH NASIL YAPILIR?

Özellikle sahil kasabalarındaki işletmelerde tercih edilen buzlaş, son yıllarda birçok işletmenin de içecek menüsüne girdi. Kolay hazırlanabilen düşük kalorili ice slush yapımı için buzlaş tozu gereklidir. Buzlaş makinası ve buzlaş tozu ile yapılan ice slush, son yıllarda evlerde de yapılıyor. Ice slush yapımı nasıl oluyor gelin hep birlikte adım adım inceleyelim.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Iceslush makinası
  • Su
  • Altıncezve Slush Tozu
  • Bardak veya kap

ADIM1: Ice slush makinasını hazırlayın. Ice slush makinasını temizleyin

ADIM 2:1 Paket Altıncezve karlı buzlu içecek tozuna (1.25 Kg) 10 litre su ilave ediniz.

ADIM 3: Ürün tamamen suda çözünene kadar karıştırınız ve ardından karlı buzlu ice slush makinenize ilave ediniz.

ADIM 4: Karlı Buzlu Ice Slush makinenizi çalıştırınız. Karışım, yeterince buzlanıp gerekli kıvamı aldığında servis edebilir veya tüketebilirsiniz.

Sonuç olarak, buzlaş makinası ile buzlaş ice slush yapımı oldukça kolaydır. Makinenizi doğru bir şekilde hazırlayın, su ve Altıncezve slush tozunu ekleyin ve karıştırmaya başlayın. Birkaç dakika sonra lezzetli bir ice slush elde edeceksiniz. Afiyet olsun!